Programy

W naszej ISKIERCE dbamy o wszechstronny rozwój naszych wychowanków i realizujemy cały szereg rozmaitych programów

Drużyna marzeń

Jest to wiodący program wydawnictwa WSiP

Język angielski

Autorski Program języka angielskiego opracowany na bazie profilu naszego przedszkola.

Plastyka i technika

Autorski Program plastyczno-techniczny oparty na wieloletnim doświadczeniu.

Od gąsienicy do motyla

Autorski program logopedyczny oparty na holistycznym podejściu do logopedycznej terapii dziecięcej

Drużyna marzeń

Program wiodący naszego przedszkola, to „Drużyna marzeń” wydawnictwa WSiP, które specjalizuje się w tworzeniu jakościowych programów do nauczania dla różnych grup wiekowych. Seria składa się z kolorowych i atrakcyjnych książeczek, które pomagają dzieciom rozwijać wyobraźnię, zainteresowania oraz umiejętności językowe. Książki zawierają proste historie, zabawy, rymowanki i ćwiczenia, które pomagają dzieciom w nauce i zabawie.
Autorzy serii skupiają się na głównych potrzebach maluchów, tj. poczuciu bezpieczeństwa, adaptacji oraz akceptacji przez otoczenie. Pakiet zawiera pomoce przeznaczone zarówno do pracy z grupami jednorodnymi wiekowo, jak i mieszanymi. W środku można znaleźć zagadnienia z zakresu rozwoju umiejętności społecznych. Program zawiera również podstawowe pojęcia w obszarze każdej edukacji matematycznej, polonistycznej, przyrodniczej, artystycznej czy wychowania fizycznego. Pociechy będą miały możliwość rozwoju kreatywności poprzez liczne piosenki, zabawy z wykorzystaniem dźwięku oraz zajęcia plastyczne i techniczne. Nie zabraknie okazji do pobudzania logicznego myślenia poprzez kolorowe quizy i zagadki. Wewnątrz książek maluchy znajdą realnych, dziecięcych bohaterów, którzy zapraszają do wspólnej zabawy.

 

Język angielski

Autorski Program języka angielskiego opracowany na bazie profilu naszego przedszkola. To program łączący w sobie bardzo rozbudowane zagadnienia tematyczne rozłożone na 5 zajęć w tygodniu. Dzieci w naszym przedszkolu śpiewają po angielsku, zapamiętują słówka z kręgów tematycznych, rozpoznają flashcards (które utrwalane są przez całą edukację w naszej placówce), realizują projekty, pracują plastycznie z językiem i przede wszystkim odpowiadają po angielsku. Program zawiera miesięczne rozkłady ze spisem słownictwa, piosenkami i zwrotami. Dodatkowo wspieramy się kartami pracy, filmami i innymi pomocami językowymi w zależności od potrzeb dzieci i poziomu znajomości tematu w języku ojczystym aby rozwój naszych podopiecznych przebiegał harmonijnie. 

Plastyka i techika

Autorski Program plastyczno-techniczny. Ta pozycja oparta jest na wieloletnim doświadczeniu autorki. Program uwzględnia działalność artystyczną z każdej dziedziny sztuki. Poziom twórczego działania jest zawsze dopasowany do możliwości dzieci. Poprzez nowatorskie podejście do trudnych tematów artystycznych nasze przedszkole oferuje ich przystępną formę i pełnię satysfakcji z samego procesu tworzenia. Doceniamy wysiłek dziecka, a dzieła określamy „pięknymi” gdy autor jest zadowolony! Techniki sztuki wychowawcy dobierają do programu wiodącego kierując się najlepszym ukazaniem danego tematu poprzez wyraz techniki artystycznej. 

Od gąsienicy do motyla

Autorski program logopedyczny „Od gąsienicy do motyla”. To kompleksowa pozycja wspierająca terapię logopedyczną opartą na holistycznym podejściu do logopedycznej terapii dziecięcej, jak i cenny materiał w profilaktyce wad wymowy i wspierania rozwoju mowy naszych najmłodszych podopiecznych. W programie połączona jest wiedza teoretyczna, przykłady działań terapeutycznych, szczegółowe opisy wad wymowy, bogata bibliografia wartościowych pozycji, na których pracujemy w ISKIERKOWYM gabinecie. Program cały czas jest aktualizowany ze względu na nowości wydawnicze, jakie pojawiają się w przedszkolu i nowej wiedzy naukowej, jaka może poszerzyć możliwości pomocy dzieciom, które jej potrzebują.  

Nasze Motto

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” 

Janusz Korczak